Czy technologia wysokiej wydajności może mieć wpływ na zalesianie terenów? Dzięki tej akcji TAK!

Czy technologia wysokiej wydajności może mieć wpływ na zalesianie terenów? Dzięki tej akcji TAK!

Naszej organizacji zawsze, przy tworzeniu produktów, przyświeca idea „green technology”. Projektowanie sprzętu o wysokiej wydajności z coraz niższym oddziaływaniem na klimat tj. zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, to jedno z naszych nadrzędnych założeń. Tym razem Eltek postanowił pójść o krok dalej i zrobić coś więcej dla środowiska.

Eltek nawiązał współpracę z One Tree Planted, charytatywną organizacją non-profit, zajmującą się globalnym zalesianiem terenów. W ramach nowo podpisanej umowy Eltek zobowiązuje się sponsorować zalesianie odpowiadające liczbie wprowadzonych na rynek modułów zasilania Flatpack SHE (Super High Efficiency).

„Jest to naturalne przedłużenie naszego zaangażowania w ograniczanie marnotrawstwa energii i emisji dwutlenku węgla w energetyce” - mówi Colin Howe, prezes Eltek.

„Jest to umowa korzystna dla wszystkich stron - mamy okazję podkreślić zalety środowiskowe naszych rozwiązań, a co najważniejsze, pomagamy sfinansować ważny wkład w ochronę środowiska. Wylesianie jest prawdziwym zagrożeniem - świat potrzebuje każdego drzewa, jakie może zdobyć. ”

Eltek Polska ma na swoim koncie ponad 50 sadzonek, a ich liczba z każdym tygodniem będzie rosła. Zachęcamy inne firmy oraz naszych klientów do przyłączenia się do wysiłków w celu zapewnienia naszej planecie dobrej opieki w ten jakże namacalny sposób.

O organizacji OneTree

One Tree Planted to organizacja charytatywna non-profit zajmująca się ochroną środowiska, której misją jest ułatwienie każdemu pomocy środowisku poprzez sadzenie drzew.

www.onetreeplanted.org